невролог

17:14 14-04-2010 / Наталья / Москва, обратиться

Здравствуйте!
У меня следующий вопрос. 13 сентября того года была черепно-мозговая травма тяжелой степени с субаряхноидальным кровоизлиянием. Из последствий больше всего беспокоит диплопия. Я бывшая спортсменка и без спорта жить не могу. Каждый день посещаю фитнес клуб. Делаю упражнения на координацию, качаю пресс, хожу на беговой дорожке, поднимаю гантели, упражнения на ноги. После плаваю в бассейне. Все это медленно, не торопясьСтоит ли сейчас заниматься?
И еще один вопрос. Недавно прочитала статью, там говорилось, что нервные клетки не восстанавливаются. Так что же это получается, диплопия никогда не пройдет??? И еще мне кажется, что левый глаз немного косит. Могло ли при сильном ударе что-то сместиться в глазу?

Ответы

# 17:28 14-04-2010 невролог…, обратиться
мы готовы вам помочь избавиться от диплопии, но сначала необходимо видеть вас, вашу выписку из и/болезни, КТ или МРТ снимки и.т.д. маловероятно,что диплопия связана с поражением глазного яблока,чаще всего это тяжелый (значимый) неврологический синдром.
возможно потребуется в ходе консультации сделать транскраниальную допплерографию ( исследование мозгвоого кровотока ) + еще кое-что.
шанс на регресс указанной вами с-ки имеется, однако фактор времени в восстановлении играет большую роль.

тел. 8(985)7635180
# 15:07 09-11-2010 Василий, обратиться
Zdravstvuyte, Natalya! Hotel sprosit' kak vashe zdorovye? Diplopiya proshla posle travmy? Prosto u menya tozhe byla travma, i dvoitsya v glazah posle travmy golovy... u vas dvoilos' kogda dvumya glazami smotreli ili odnim? U menya dvoitsya tol'ko kogda smotryu dvumya glazami.. Napishite pozhaliysta, menya eto tozhe bespokoit... mozhno na e-mail abdulwakil@mail.ru
# 22:34 03-02-2011 nada jovovic, обратиться
Василий,
izinite,ako mozete da mi napisete ,sta ste vi koristili za vasu bolest....ja isto imam diplopiju....hvala unapred
# 22:38 03-02-2011 nada jovovic, обратиться
moj skype boban_jovovic
# 13:53 04-02-2011 Василий, обратиться
третирана сам лекар неуролог, узео Ноотропиц лекови и прављење система. Сада је прошло 6 месеци и стање је много боље. Диплопија је сада скоро да нема, али понекад ... Најважнија ствар овде док се лечи. Да ли колико времена је прошло од повреде? Само сам почео да се побољша после 4 месеца. Важно је не паничите и брине. Ипак капање капи у његовим очима "тауфон и узме витамина за очи. Сретно вама!
# 00:05 06-02-2011 nada jovovic, обратиться
Hvala,Vasili sto ste mi odgovorili.Ako mozete da mi opet napisete koje kapi i vitamine koristite.Meni se ovaj problem desio,posle prestanka pusenja a inace odlicno vidim na oba oka ,samo sto je to u duplikatu ,gore dole.Levo oko mi je bilo jako crveno ,pre godinu dana ali sad je mnogo odnosno bolje. Da li je moguce da se zenica vrati na svoje mesto? VELIKO HVALA i da li imate Skype da Vas pozovem
# 08:56 06-02-2011 Василий, обратиться
неуролошке, а затим годину дана касније мора да прође ... и даље може да се разбије зид утичнице - то је кости, која је под оком. када је једном оку се помера на доле ... већ постоји потребна операција, у Русији се то ради. сте у сваком случају морају да иду код лекара да неуролог и офталмолог, нешто да тачна дијагноза. да истраживања томограм. тако да ће бити много боље. Узимам витамине "боровнице Форте, можда имате, у супротном се зове. Кап "тауфон.
# 08:59 06-02-2011 Василий, обратиться
Не знам српски, превођење програма на Интернету. Знам да ли је проблем неуролошке, а затим годину дана касније мора да прође ... и даље може да се разбије зид утичнице - то је кости, која је под оком. када је једном оку се помера на доле ... већ постоји потребна операција, у Русији се то ради. сте у сваком случају морају да иду код лекара да неуролог и офталмолог, нешто да тачна дијагноза. да истраживања томограм. тако да ће бити много боље. Узимам витамине "боровнице Форте, можда имате, у супротном се зове. Кап "тауфон.