семейный доктор

01:21 25-03-2012 / natalka / dublin, ireland, обратиться

zdravstvuite. menja muchajet suhoj kashelj, do slez... iz nosa zelenije sopli v boljshom kolichestve... propal golos... doktor posadil na antibiotiki... segodnja nachalisj krovjanije videlenija... xotja menstruacija v etom mesjace uze bila... rasskazite pozaluista shto eto takojew? i na skoljko serjozno? budu blagodarna...spasibo

Ответы

# 11:31 25-03-2012 Гаспар Арнери…, обратиться
What diagnosis did the doctor put ? What antibiotic did he appointe ?
Do you have a temperature? Probably, you have acute respiratory viral infection. Terpincodum, Codelac, Linkus can help for dry cough (But you consult to your doctor).
Drink a lot of water (2 liters every day). Accept Upsavit vitamin C ( 1 tablet in the morning and 1 tablet in the evening).
Visit the doctor -gynecologist who will consult you and will define the reason of vydeleniye.