косметолог

11:19 20-01-2006 / Анастасия…, обратиться

Здравствуйте! Подскажите, как увеличить размер груди, например с помощью питания, ведь мне 15 лет, она ещё растет! !! Буду ждать ответа!

Ответы

# 11:29 20-01-2006 Соболева Людмила Игоревна, обратиться
Здравствуйте, Анастасия! Можно использовать кремы для укрепления кожи бюста, принимать пищу, богатую белками и витаминами.
# 19:44 21-01-2006 Irene, обратиться
Do exercises for muscles around breast (usually with arms, for example arms up and down, circle movements. .. .). I did. It was really helpful when I was 15- 16.
It also helped me to have a good breast even after my 50's, because I built a lot of muscles around. My breast never looks down.
My daughter's breast started to grow after 16's.
Enjoy your breast and think that your breast is the most beautiful breast in the world and
"it" will be.