уролог

08:36 27-02-2004 / Inessa, обратиться

I have repetitive bladder infections. Sinse just January 2004 I'm having the third one. I live in Canada, here doctors treat me with Microbid, Norfloxin or Evaquin (Evofloxacin). Non of them had cured me completely. The internal exam of my bladder showed that the walls of my bladder are cracked, Was diagnosed with "irritated bladder". Tired of taking antibiotics. Any suggestions? If convinient - reply in Russian. Sorry for not writing in Russian - I don't have russian script in my notebook.
Thanks in advance.

Ответы

# 21:31 27-02-2004 Кобликов Илья Александр., обратиться
Пришлите более подробные данные, особенно о результатах посева мочи и данных рентгеновского исследования.